Note: Drymba - community of travellers. Everyone can add photo, report, place or encyclopaedic article and have personal blog. To start, log in (register) and select "add" in the site menu 

Svirzh castle (Svirzh village, Lviv region): map, photos, description


Description
Map
 
Sights (1)
 

all Photos (38)

Svirzh castle above pond

... Map

 Weather

Location Svirzh village, Peremyshlyany district, Lviv region
Building dates / Currently  1484 year – middle of XVII century / non-functioning object
Area / Perimeter 0.32 hectares / 250 m
Material / State bricks or stones / satisfactory
Architect Paul Grodzitsky
Status / Guard number national architectural monument / 481
Visitors access / Torurist value limited / 5.0 of 5 (1 vote)
Visited by 4 users
Added by 28.06.2013  Petro

Перша згадка про село Свірж, який у давнину був містом, датується 1427 р., коли його відвідав польський король Владислав ІІ, а 22 вересня 1449 р. проведено розмежування між містом і селом Свірж. Свірзький замок згадується уперше лише в XVI ст. (1530 р,). коли він належав шляхетському родові Свірзьких.

Сучасного вигляду замок набрав з середини XVII ст. - від часу переходу його у власність графа О. Цетнера, який перебудував і значно зміцнив замок. Припускають, що Свірзький замок будував архітектор П. Гродзіцький, який зводив і львівський королівський арсенал. Хоча замок був оточений непрохідними болотами, ставками, а в підніжжі мурів - ровами і звідним мостом, палацовий тип його архітектури навряд чи міг мати оборонне значення.

Під час визвольної війни українського народу в 1648-1654 рр. замок не раз здобували козацькі загони, у 1648 р. його спалили татари.

У 1672 і 1675 рр. замок витримав турецьку облогу і прихистив у своїх мурах залогу, яка втекла з Поморянського замку. На території замкового парку зберігся костел, заснований ще в XV ст.

Сучасна мурована будівля костелу в стилі ренесансу, що постала на місці дерев'яного, яка завалилася, походить від 1541 р. Ще у 1956 р. львівський краєзнавець Й. Тройський бачив у костелі фрески, на яких зображена нага жіноча постать з довгим розпущеним волоссям у молитовній позі на колінах на фоні панорами середньовічного Свіржа. Судячи з опису, це могла бути Марія Єгипетська. Подальша доля цих фресок невідома.

Замок тривалий час знаходиться на реставрації, в ньому буде відкрито Будинок творчості для українських архітекторів. Свірзький замок не раз ставав об'єктом кінозйомок. Він розташований мальовничій місцевості і є прекрасним місцем відпочинку. У замку зберігся оздоблений камін, бійниці, а посеред двору - величезна криниця.

Прямокутний замок розташований на двох рівнях, Верхній двір оточений одноповерховими корпусами (з півночі і сходу) та двоповерховими корпусами з барочними фронтонами (з півдня). Оборонні вежі розміщені в центрі західного і північного фронтонів замку

Свірзький замок - одна з основних пам'яток Львівської області, його часто відвідують туристи та екскурсійні групи, котрі подорожують за маршрутом "Золота Підкова Львівщини"

Борис Вінницький, директор музею
Інформація взята з порталу who-is-who.ua

Olеnka

 Objects in complex (1)

Photos (4)

Defense tower (ruins)

Defense tower (ruins)

[map]
Building dates / Currently  1484 year / non-functioning object
Material / State bricks or stones / ruins
Status / Guard number national architectural monument / 1392
Visitors access / Torurist value free / 3.0 of 5 (1 vote)
Visited by 1 user
view all  Photos (38)
 Mentioned in blog posts (0)
No blog posts have been written about this place yet. You can
Add blog post
 Discussions on forum (0)
No one forum thread mentiones this place yet. You can
Create thread

 Add comment
Name* (letter, than letters digits _-.&)
Email* (not shown publicly)
Comment*
Add Reset
 
Please wait